Suplementy dla dzieci. Kiedy je podajemy i jaka jest ich rola?

Trudno uniknąć niedoborów u dzieci. Zbilansowana dieta powinna zaspokoić zapotrzebowanie małego organizmu na wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Niestety, większość dzieci kaprysi przy jedzeniu, a zamiast warzyw czy owoców będących skarbnicą zdrowia sięga po czekoladę albo chipsy. Co zrobić, by mieć pewność, że w organizmie naszego dziecka wszelkie normy witamin i minerałów są zachowane?

Warto sięgnąć po odpowiednie suplementy. Najczęściej dzieci cierpią na deficyty żelaza, kwasów Omega 3 i witaminy D. Na szczęście na rynku dostępnych jest obecnie wiele preparatów pozwalających wyrównać te niedobory.

Prawidłowa suplementacja

Jeżeli obawiasz się, że Twój maluch może mieć zbyt niski poziom którejś z tych substancji, albo jakiegokolwiek innego składnika, to czym prędzej skonsultuj to z pediatrą. Na pewno pomoże on dobrać odpowiedni specyfik.

Kiedy podawać suplementy diety dzieciom?

Warto zainteresować się tym tematem, jeśli dziecko jest niejadkiem albo zjada tylko wybrane grupy potraw, a także, jeśli jego organizm wysyła jakieś niepokojące sygnały. Co zrobić w takiej sytuacji? W pierwszej kolejności warto udać się do lekarza i zweryfikować swoje podejrzenia za pomocą badań.

Jeśli u dziecka występuje na przykład powszechny wśród maluchów niedobór wytwarzanej przy udziale słońca witaminy D, to by uchronić je przed przykrymi konsekwencjami takiego deficytu, dobrze jest wprowadzić suplementację. Warto wówczas zaopatrzyć się w środek o nazwie Bobik D- witamina D3 i podawać go maluchowi, a wkrótce niedobór ”słonecznej witaminy” zostanie zażegnany.

Jeśli wolimy bardziej kompleksowy preparat, to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po Omegamed Baby D +, który w swoim składzie zawiera między innymi witaminę D i  co ważne ma formę wygodnych saszetek. Suplementy, jeśli są potrzebne, można podawać dziecku bez obaw. Należy jednak pamiętać, by pod żadnym pozorem nie przekraczać zalecanej dziennej dawki żadnego preparatu. Wykluczone jest również podawanie dziecku suplementów przeznaczonych tylko dla osób dorosłych.

Jaka jest rola suplementów dla dzieci?

Tego rodzaju preparaty mają uzupełnić niedobory, usprawnić funkcjonowanie młodego organizmu, wspomóc odporność i pełnić rolę działania profilaktycznego. Nie ma sensu oczekiwać od nich cudów. Podstawą prawidłowego rozwoju dziecka jest zdrowa dieta i wpajanie odpowiednich

Zapisz

Zapisz

Zapisz